22:12

Neofaszystowski Świt w Grecji


Złoty Świt to neofaszystowskie ugrupowanie polityczne, którego przedstawiciele zasiadają w greckim parlamencie. W ostatnich wyborach zyskali prawie 7% poparcia, co dało im 18 miejsc w 300 osobowym gronie posłów. Obecnie sondaże wskazują na 10,5% poparcia. Niby niewiele. Ale już to wystarcza, by łamać bezkarnie prawo. I to w asyście policji.


Wyobraźcie sobie sytuację w której trzech posłów, w towarzystwie przydzielonych im do ochrony policjantów, wybiera się na targ handlowy, by tam zdemolować stoiska obcokrajowców. Policjanci co prawda nie uczestniczą w dewastacjach, ale też im nie zapobiegają. Immunitet poselski wandali im na to nie pozwala...

Pytam się więc was, moi drodzy greccy parlamentarzyści - czy w waszym prawie nie ma mechanizmów pozwalających na uchylenie immunitetu osobom, które łamią prawo? Czy może w momencie gdy mieliście to uczynić, akurat wam sjesta wypadła?

Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że jeden z posłów Złotego Świtu, na którym ciążą zarzuty o kradzież i pobicia, chciał dobrowolnie zrezygnować z immunitetu. Wydaje się, że lepiej być nie mogło. Niestety, grecka prokuratura uważała inaczej i odrzuciła wniosek posła.

Informacje te zaczynają mniej dziwić, gdy człowiek dowie się, że w niektórych dzielnicach Aten, na Złoty Świt głosował co drugi policjant. Mamy więc ewidentnie do czynienia z niewypowiedzianym głośno przyzwoleniem na działania, jakich podejmują się neofaszyści. I to nie tylko wśród mundurowych. Szary obywatel również jakoś nie rwie się do protestów.

Chcecie pozbyć się imigrantów bo to oni zabierają wam miejsca pracy i winni są kryzysu? Chcecie zaminować granicę z Turcją lub ewentualnie postawić tam mur? Proszę bardzo! Ale bądźcie przy tym konsekwentni!

Zabierzcie do siebie z powrotem swoich rodaków, którzy z braku perspektyw na godne życie w waszym kraju, rozpierzchli się po całej Europie. A przede wszystkim oddajcie każdego euro centa, którego dostaliście w ramach zapomogi, mającej chronić waszą ojczyznę przed bankructwem. Przecież te pieniące są nieczyste. Pochodzą od gorszej rasy obcokrajowców!

Brzydzę się wami.

PS Już nie lubię Fety.

4 komentarze:

Krzysiek Kupiński pisze...

Chyba zbyt emocjonalnie podszedłeś do Greków. Garstka łobuzów rozrabia, a Ty swoje poruszenie przenosisz na wszystkich. Już tak jest, że najbardziej widoczni są najgłośniejsi.
Inna rzecz, która w twym wpisie wychodzi jakby z drugiego planu: w każdym społeczeństwie są ci, którzy w razie niepowodzeń za winnych wszystkiego uznają imigrantów w myśl znanej zasady mówiącej, że wszystkiemu winni są Żydzi, masoni i cykliści. Polacy tez doświadczają niechęci i agresywnej nienawiści w Holandii, czy choćby w Anglii. A o imigrantach żerujących na socjalu dość ostro wypowiadała się i Merkel i Sarkozy.
Obecna sytuacja gospodarcza Europy pokazuje, że lewackie podejście do pokojowego współistnienia w jednym miejscu wielu systemów wartości i wielu kultur nie jest możliwe. Polityka multi kulti bankrutuje, bo wielu emigrantów nie chce się integrować, ale umacnia się demograficznie korzystając z zasobów gospodarzy.

Baba ze wsi pisze...

Małe mam pojęcie o prawie - ale każde państwo w UE podlega jej osobnemu, nadrzędnemu prawu - nie ma na ten temat żadnych regulacji?

Martin Zalewski pisze...

Ale właśnie starałem się pokazać w tekście, że ta "garstka" jest garstką tylko oficjalnie. Nieoficjalnie zaś mają bardzo wielkie poparcie i przyzwolenie na to co robią. Większość zdaje się mieć podejście: "Nie popieramy, bo jak będzie jakaś afera, to będziemy kryci. Ale im nie przeszkadzamy. Niech robią swoje".

Anonimowy pisze...

I visited several ωеb pages but the audio feature for audio
songs еxistіng at this sіte is reallу excellent.


Feеl free to surf to my ρage :: losing weight
Also see my web page > losing weight

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 MARTIN ZALEWSKI